צילום קווי ביוב

 
קווי ביוב ומערכת תשתית הביוב נמצאים באחריות הרשות העירונית, וכוללות למעשה צנרת מסודרת העוברת במסלולים תת קרקעיים בכיסוי מרחב עירוני עצום, החל מהמבנים הפרטיים, הציבוריים והמסחריים, בתי הדירות והמפעלים, בתוך מערך קווי ביוב מוסדר עד למאגר השפכים העירוני.

בעוד שבעבר נהוג היה לנקז את השופכה העוברת באמצעות קווי ביוב אל בורי ספיגה אטומים, שיקולים של הגנה על איכות הסביבה הביאו למיעוט בשימוש בבורי ספיגה ובהקמת מתקני טיהור שפכים המאפשרים מחזור של מי השופכה לשימוש חוזק לצרכי השקיה, ניקוי וצרכים נוספים.

בשונה מטיפול במערכת האינסטלציה הביתית, טיפול במערך קווי ביוב עירוני וציבורי הוא מורכב מאוד, ומחייב עבודה עם ציוד מקצועי, ניסיון ומיומנות, לצד היכרות ויכולת קריאה של תכניות הנדסיות עירוניות. מערכת הביוב מטבע הדברים היא מערכת חפורה הסמויה מן העין ברובה, ועל מנת שלא להפוך כל אבן בעיר בכדי להגיע למקור הבעיה, נדרשת התכווננות, היכרות עם מסלולי קווי הביוב ונקודות הגישה אליהם וציוד מקצועי מתאים.

כאשר מדובר בבעיה ביתית דוגמת סתימה או פיצוץ בצנרת פנימית, הכתובת המתאימה לטיפול הוא שרברב המתמחה בתקלות מעין אלו. אלא שבחלק מן המקרים מקור הבעיה למעשה אינו ידוע ומה שנראה כמו תקלה ביתית פשוטה מסתעף והופך לתקלה מורכבת הנוגעת לקווי הביוב העירוניים. במקרה כזה הדבר הנכון לעשות הוא לפנות אל הגורם המטפל ברשות העירונית, שתדע להפעיל את אנשי המקצוע המוסמכים לטיפול במערכות ביוב מרכזיות.

בין הפעולות המתבצעות באחריות הרשות העירונית על ידי חברות מקצועיות המספקות שירותי אינסטלציה ניתן למצוא פעולות מניעה ופעולות תיקון וטיפול בתקלות שונות:
 

שטיפת קווי ביוב

 
שטיפת קווי ביוב מתבצעת באמצעות לחץ מים עוצמתי במיוחד וכמויות עצומות של מים העוברים במהירות גבוהה דרך הצנרת כולה, ולמעשה מפנים אותה מהצטברות של פסולת, משומן ולכלוך הנצמד לדפנות ומותירים אותה פנויה למעבר מהיר של השפכים. על מנת לבצע שטיפת קווי ביוב נדרשת משאית מסוג ביובית - משאית אינסטלציה ייחודית בעלת מיכל מים גדול ומערך צינורות ארוכים בעלי יכולת להעביר מים בלחץ גבוה ובמהירות גבוהה.
 
 

צילום צנרת

 
לעתים בעיות של אינסטלציה עולות על פני השטח ומזוהות באמצעות רטיבות, טחב או ריחות רעים, כאשר קיים קושי באיתור מקור התקלה. כאשר יש יסוד סביר להניח כי מדובר בתקלה במערכת קווי הביוב העירונית, צילום קווי ביוב בשיטה ייחודית ומתקדמת יספק מענה מהיר לאיתור התקלה ולטיפול נקודתי.
 
 

שאיבת ביוב

 
שאיבת ביוב מתבצעת אף היא באמצעות הביובית, באמצעות תהליך של יצירת וואקום בלחץ גבוה ושאיבת השופכה ו/או הלכלוך שיצר סתימה בקווי הביוב. מדובר בתהליך של טיפול ותיקון כנגד תקלה קיימת אותה ניתן למנוע באמצעות שטיפת קווי ביוב המתבצעת בשוטף כטיפול מונע.

חברת אי.אס. סקורה אחזקות בע"מ מספקת שירותי אינסטלציה מקצועיים לפרטיים, למוסדות ולרשויות, מחזיקה ציוד מקצועי מהמתקדם הקיים כיום בשוק, ומעסיקה צוות מקצועי ומנוסה המוכן לתת מענה בכל צורך ובעיה.
 
 
צילום קווי ביוב