צילום צנרת ביוב

 
הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים של השנים האחרונות באים לידי ביטוי במגוון עצום של פתרונות, הלוקחים חלק בלתי נפרד מחיינו. הדבר נכון גם לתחום האינסטלציה. אם עד לפני מספר שנים השתמש האינסטלטור בכלי עבודה מיושנים מאד, שלא תמיד סייעו לו לאתר במדויק את התקלה או את הסתימה בביוב, הרי שכיום הסיפור הוא אחר. את מפתח הצינורות ואת הפומפה המוכרת לכולנו, מחליפים כלי עבודה מודרניים ומתקדמים הרבה יותר ההופכים את איתור הסתימה או איתור התקלה במערכת הביוב למהיר יותר, והטיפול המוצע, בהתאם, יעיל ונכון הרבה יותר.

 

איך זה נעשה בשטח

 
שירותי צילום צנרת ביוב מתבססים על מצלמות קטנטנות המוחדרות ישירות למערכת הביוב עצמה ומזהות במהירות את מקור הבעיה. בעבר, לא תמיד ניתן היה לזהות אותה ופעמים רבות נדרשו בעלי המקצוע לבצע עבודות הריסה במקום כדי להגיע למעמקי המערכת. הדבר היה כרוך בשעות רבות של עבודה, בעלויות גבוהות מאד וגם בלא מעט עוגמת נפש עבור הדיירים. בזכות שיטות הצילום הקיימות כיום אפשר לאתר בתוך זמן קצר את התקלה ומבלי להוציא על כך סכומי עתק. הצילום נעשה באופן דיגיטלי, הוא מדויק מאד ומסוגל לזהות סתימות, דליפות, פגמים או תקלות בצנרת הביוב.

פעמים רבות משתמשים בשירותי צילום צנרת ביוב גם לאחר שבוצע התיקון על מנת להבטיח כי היא אכן פועלת כשורה ולא קיימות תקלות קטנות, העשויות בהמשך לגרום לבעיה חמורה. הדבר כמובן מצריך פנייה למומחים בתחום, לבעלי מקצוע המנצלים את הפיתוחים הטכנולוגיים המובילים בתחום ונעזרים בהם כדי לאתר תקלות במהירות וביעילות.

 

למי מיועד השירות

 
שירותים אלה פונים לכל מקום, שבו קיימת מערכת ביוב, ישנה או חדשה. לבתים פרטיים, למקומות ציבוריים, לבתי עסק וגם לחברות גדולות, הפועלות בתוך מבנים ענקיים. כאשר מערכת הביוב תקינה, כלל לא מודעים לקיומה. אולם, כאשר יש סתימה, תקלה, דליפה או פגם כלשהו, הדבר עשוי לגרום לפגיעה חמורה מאד במערכת עצמה ובמקרים מסוימים גם לפיצוץ בצנרת. לא תמיד קל לזהות במדויק היכן הפיצוץ, וכל מה שרואים בשטח הן כמויות עצומות של מים שהולכות ומתפשטות במקום ככל שחולף הזמן. הסיבות לכך יכולות להיות רבות. לעיתים אלה שורשים שחדרו לצנרת, לעיתים קו ביוב שקרס, מערכת ישנה, שערות, ניירות ועוד.
 
צילום צנרת ביוב