פתיחת סתימות בצנרת

 
טיפול בצנרת סתומה אינו סובל דיחוי, וזאת כי כל עוד הצנרת סתומה עולים ריחות רעים, המים לא יורדים ויש סכנת חיידקים. אי לכך לא מעט אנשים נוטים לדרוש פתרון מידי, ועל כן ראוי לדעת שברוב המקרים הזמנה של איש מקצוע הנו הפתרון המהיר והאפקטיבי ביותר, גם אם יש לחכות עד שיתפנה.
 

אל תסתפקו בפתרון זמני

 
לא מעט אנשים רוכשים מגוון חומרים ייעודיים, חומרים שמבטיחים (ואף מקיימים) לפתוח את הסתימה, אך יש להבין שעבור רוב המקרים מדובר בפתרון זמני, וזאת כי שימוש בכימיקלים ובמגוון חומרי ניקיון קוטלים את החיידקים והבקטריות שבתוך המערכת – משמע מונעים מהתהליך הטבעי לפרק את השאריות האורגניות, כך שלאורך זמן מדובר בפגיעה בצנרת – לאורך זמן יתאספו מחדש שאריות והבעיה תחזור על עצמה. מה עושים? פונים אל בעל מקצוע!
 
 

הימנעו מכימיקלים

 
טעות לחשוב שכל בעל מקצוע מתאים עבור פתיחת סתימות בצנרת, וזאת כי לא מעט אינסטלטורים מטפלים רק בתחתית, אך אינם מטפלים בדפנות שמכילות שכבת שומנים. בנוסף יש לקחת בחשבון ששימוש בכימיקלים מסכן את הבריאות, הכימיקליים אינם ידידותיים לסביבה ושילוב בין החומר הכימי עם טמפרטורת מים גבוהה עשוי להוות נזק משני. לאור הדברים, כאשר פונים לאינסטלטור יש לבחון באלו שיטות הוא משתמש, האם הוא מכיר את הבעיה שמאחורי חומרים כימיקליים וכמובן יש לבדוק אלו אמצעים עומדים לרשותו וכיצד הוא מחליט האם להשתמש בהם.
 

שימוש בביובית עבור ניקוי ושאיבה

 
עוד דרך לוודא שהאינסטלטור אליו פונים אכן מקצועי, היא לבחון האם עומדת לרשותו ביובית ואם הוא בוחן היטב את נסיבות המקרה לפני שהוא מכניס אותה לשימוש. הביובית הינה משאית ייעודית שבין היתר מכילה מתקן עבור שאיבה משמעותית של נוזלים ובאותה נשימה עבור הזרמה של לחץ מים גבוה, באמצעות משאבת סניקה. מכאן שניתן לטפל בצנרת הסתומה לכל אורכה ואף לנקות שומנים שנדבקים לדפנות, כך שללא ספק מדובר במענה אפקטיבי. עם זאת, יש לדעת כיצד להפעילה נכון ובאיזה סוג של ביובית לבחור - על מנת לפתור את הבעיה ולהימנע מנזק משני.
 

טיפול מונע

 
לעיתים יש צורך בטיפול מונע תקופתי, ולו כי ידוע שמדובר בסביבה שיותר רגישה לסתימה בצנרת. אי לכך במקום שבית עסק יגלה באמצע יום עבודה שהצנרת תקולה, ניתן מראש להימנע מהצפה וריחות רעים, באמצעות שאיבת בורות שומן מדי כמה חודשים. סה"כ מדובר בהליך קצר שמבטיח המשך התנהלות רציפה.
 

איתור ממוקד

 
יש לקחת בחשבון שהצנרת הינה מסועפת ועדינה, ועל כן יש לדעת היכן מקור הבעיה, ואם ניתן במינימום מאמץ. כיצד? יש להכיר את המצלמה הייעודית אשר מותאמת לקווי צנרת, ועל כן כאשר פונים אל אינסטלטור מקצועי יש לוודא שעומדת לרשותו מצלמה תרמית, כך שהטיפול יהיה כמה שיותר ממוקד, נקי ומהיר.
 
פתיחת סתימות בצנרת