פתיחת סתימות ביוב

 
סתימות ביוב נגרמות בעקבות שאריות אוכל, שאריות שומן ומגבונים לחים בדרך כלל שנזרקים לאסלה כל אלו מצטברים וגורמים לחסימת צנרת הביוב.
מה שקורה בעקבות כך, זה שהמים חוזרים או דרך האסלה או דרך הכיור.

כאן נכנסת לתמונה הביובית שנועדה לפתוח סתימות בלחץ מים גבוה- מבצעים שטיפה של קו הביוב הסתום בעזרת דיזה, מתוך המשאבה מועברים מים אל תוך הצינור ובכך פותרים את בעיית הסתימה.

אומנם הביוב אינו נראה לעין אך ללא ספק מאוד משמעתי - באמצעות לחץ מים הוא מוביל מגוון שפכים ופסולת אל עבר מתקן ייעודי, ועל כן כאשר מתגלה סתימה, אותה פסולת אינה מנותבת כהלכה, אלא מאיימת לעלות מעלה, לפזר באוויר ריחות רעים, להפיץ חיידקים ובאופן כללי לשבש את השגרה. אי לכך תמיד רצוי לטפל בבעיה עוד לפני שהיא מתפרצת – באמצעות טיפול מונע.
 

סתימה בביוב

 
טיפול מונע מתבצע רבות באמצעות ביובית - משאית ייעודית עבור ניקוי המערכת. המשאית יודעת להגיע לכל נקודה רצויה, עושה שימוש מושכל בלחץ מים נשלט ובמקביל מפעילה וואקום עבור שאיבה של מאגרים לא רצויים - בין אם מדובר בשפכים ובין אם מדובר במוצקים, כך שהביובית מסייעת לפנות שקיות, מגבונים, שכבות של שומנים וכדומה. בנוסף חשוב לחדד שלצד טיפול מונע וטיפול בבעיה קיימת, הביובית גם מונעת מראש בעיות שרשרת - כגון ירידה איטית של מים, הצפות, מכסי ביוב שזזים ממקומם, טיפול ברובד חיידקי, בקעים בכביש, התרוממות של אבני שפה ועוד מגוון בעיות סביבתיות שהמקור לכולן הנו סתימה במערכת הביוב.
 

נטו מקצועיות

 
מקצועיות הנו פרמטר מהותי בתחום, וזאת כי מקצועיות באה לידי ביטוי בציוד שעומד לרשות החברה, באיכות הבדיקה המקדימה, במזעור נזק משני ואף ביכולת למנוע מראש בעיות, ולו באמצעות טיפול תקופתי. לאור הדברים כאשר עולה הצורך לפתוח סתימה בביוב, הצעד הראשון הוא לבחור בחברה מקצועית ובעלת רזומה חיובי.
 

פתיחת סתימות ביוב

 
 
טעות לחשוב שמלאכת פתיחת סתימות ביוב מסתכמת בתפעול ביובית, אלא ראוי להבין שיש מספר תהליכים מקדימים שדורשים בחינה בעין מנוסה. במה מדובר? עברו על השלבים הבאים:

  • 1. איתור נקודתי: חשוב לאתר את מוקד הבעיה, על מנת לחסוך זמן ולהעניק טיפול יעיל. אי לכך, כאשר מבקשים לאתר כהלכה ובו זמנית להימנע מנזק משני, מומלץ להיעזר במצלמה תרמית ייעודית.
  • 2. יש לשקול ניקוי יסודי של הצנרת באמצעות לחץ מים. באופן שכזה ניתן לפנות באופן הרמטי את מוקד החסימה.
  • 3. ממש כמו הביוב, כך גם השורשים רוחשים מתחת לפני הקרקע, וכאשר שניהם מתאחדים, השורשים עשויים ליצור בעיה. מה עושים? בוחנים אם אכן שורשים מעורבים ובעת הצורך מסירים אותם.
  • 4. בהנחה והסתימה יצרה הצפה, יש לבחון כיצד ניתן לשאוב ולפנות אל יעד מורשה, כאשר פה נציין שחשוב לוודא שהאינסטלטור אליו פונים אכן מורשה פינוי פסולת.
  • 5. בתום פתיחת הסתימה יש להעניק טיפים עבור שמירה על איכות התוצאה, ועבור מקרים מסוימים מומלץ לשקול טיפול תקופתי מונע.
 
 
 

ללא דיחוי

 
לסיכום נציין שהביוב מאוד חשוב ועל כן רצוי לשמור עליו תקין. מכאן כאשר מתגלה בעיה רצוי לפנות אל איש מקצוע שמחזיק בציוד הנדרש, בניסיון עשיר וכמובן ביכולת להתייצב באופן מהיר - כי יש בעיות שאינן סובלות דיחוי.
 
פתיחת סתימות ביוב