מפריד שומנים

 
מערכת הביוב המרכזית מעבירה בתוכה מי שופכה המקושרים לרוב לחדרי האמבטיה והשירותים בבית, אולם משרתת גם את הצנרת הביתית הזורמת מן המטבח. שטיפת כלים מלוכלכים בשיירי מזון ושומן, שאריות של מזון נוזלי המוזרמים לצנרת דרך הכיור ושפיכת שמנים מלוכלכים לאחר השימוש, כל אלה מביאים להיווצרות של שומן בצנרת. גם חדר האמבטיה תורם את חלקו כאשר שיירי מוצרים קוסמטיים ומוצרי טיפוח שומניים נשטפים ועוברים דרך הצנרת מדי יום.

חשוב לדעת כי שומן, גם כאשר הוא מגיע במצב נוזלי, אינו עובר בצנרת יחד עם מי השופכה במטרה להגיע אל מתקן טיהור השפכים (או בור השופכה) דרך מערכת קווי הביוב. כל ניסוי פשוט ילמד כי מים ושומן מתנגדים זה לזה ועל כן כל ניסיון לאחד בניהם יוצר תהליך היפרדות. השומן הנפרד ממי השופכה מצטבר לאטו במערכת הביוב ולאורך הזמן עשוי ליצור סתימות מורכבות לטיפול, ריח רע וחיידקים.

הדרך הטובה ביותר לטפל בשומן בצנרת היא להימנע מהחדרתו לשם מלכתחילה. לא לזרוק שמן מלוכלך לכיור כי אם לפח, להשליך שיירי מזון לפח טרם הדחת הכלים ואף לעשות שימוש במים חמים הממיסים את השומנים טרם שטיפתם לצנרת. גם הזרמה של מים רותחים בצנרת לעתים קרובות תסייע בהמסת השומנים המצטברים בה ומעבר טבעי של מים ושפכים בתוכה. מומלץ לצקת לפתחי הצנרת במטבח, באמבטיה ובשירותים מעת לעת מים רותחים במטרה לסייע בהמסת השומנים המצטברים.

דרך נוספת, יעילה, אחראית ובטוחה, היא התקנת מתקן מפריד שומנים. מדובר במתקן הסמוי מן העין, אשר קולט את כל השופכה בנקודת היציאה שלה, ומפריד את השומנים מן הנוזלים האחרים טרם העברתם לצנרת המרכזית.

התקנת מתקן מפריד שומנים מסוג זה היא חובה במפעלים תעשייתיים ומטבחים גדולים, דוגמת מסעדות וחדרי אוכל, אשר בעלי נטייה לייצר כמויות גבוהות של שומן ועשויות להזיק נזק משמעותי לצנרת המרכזית אותה הם חולקים.

יחד עם זאת, יותר ויותר בעלי בתים פרטיים מזהים את הצורך ומבקשים להימנע מהיווצרות סתימות ותקלות עתידיות, כמו גם לתרום תרומה של ממש לאיכות הסביבה ולשמירה על סביבה באמצעות ההפרדה המיטיבה הזאת.

מפריד שומנים ימנע סתימות במעבר הצנרת הביתית עוד בטרם השתלבותה עם קווי ביוב מרכזיים ויסייע במניעת סתימות ביתיות, ריחות רעים וזיהומים הנוצרים כחלק מהצטברות שיירי מזון ושומנים בצנרת. במבנים חדשים, פרטיים או משותפים, נוהגים הקבלנים היום לשלב מפריד שומנים כחלק מן האינסטלציה המרכזית במטה להבטיח מערכת צנרת ושופכה איכותית, עמידה ובעלת מיעוט בתקלות.

חברת אי.אס. סקורה אחזקות בע"מ היא חברה בעלת וותק בן למעלה מ- 30 שנות ניסיון במתן שירותי אינסטלציה מתקדמים למוסדות, לרשויות ולפרטיים, בהתקנת מתקני מפריד שומנים, טיפול בקווי ביוב, שאיבת ביוב, איתור וטיפול בתקלות בצנרת פנימית ומגוון שירותים מקצועיים נוספים באיכות גבוהה.
 
מפריד שומנים